Hyalüronik Asit Serumu Nedir?

Kendi boyutunun yaklaşık 1000 katı kadar su tutabilme yeteneğine sahip olan hyalüronik asit, cildin nem oranını uzun süre korumasını sağlayan bir maddedir. Bu özelliği nedeniyle cilde çok sayıda faydası bulunan hyalüronik asidin cilt bakımı ürünlerinde veya medikal estetik işlemlerde kullanımına sıklıkla rastlanmaktadır.

Hyalüronik asit serumu ise; evde cildinize hyalüronik asit uygulaması yapabileceğiniz sıvı formda bir cilt bakım ürünüdür.

Hyalüronik Asit Serumu Ne İşe Yarar?

  • Cildin nem dengesini besler ve korumaya yardımcı olur. Bu sayede solgun, pürüzlü ve sağlıksız cilt görünümünü tersine çevirir.
  • Hem yağlı hem de kuru ciltlerde kullanıma uygundur. Ancak kuru ciltlerde daha yoğun miktarda emilir ve etkisini daha belirgin gösterecektir.
  • Antibakteriyel özelliği sayesinde cildi enfeksiyonlara karşı korur. Bu etkisi; yaraların daha hızlı iyileşmesini, sivilce oluşumunun engellenmesini ve cilt lekelerini azaltmasını sağlar.
  • Cildin esnekliğini arttırıcı etkisi vardır. Bu sayede kırışıklık ve ince çizgi görünümünü azaltır. Cildi erken yaşlanma belirtilerine karşı koruma altına alır.
  • Cildi sıkılaştırır. Sarkma problemi olan bireylerde toparlayıcı etkisi ile problemi giderir.
  • Düzenli uygulandığı taktirde parlak, sıkılaşmış, gençleşmiş, dinamik ve genç görünen bir cilt yapısı sunar.
  • Uygulama sonrası cilde kadifemsi bir doku hissi kazandırır.

Kimler Hyalüronik Asit Serumu Kullanmalıdır?

Hyalüronik asit içeriği olan farklı ürün formları bulunmaktadır. Bunlar arasından seçim yapılırken her birey kendi cilt yapısı ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Hyalüronik asit serumu ise tüm cilt tiplerine ve cilt problemlerine faydası dokunan bir üründür. Bunun sebebi doğal olarak zaten ciltte bir miktar hyalüronik asit bulunmasıdır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte giderek azalan hyalüronik asit miktarı serum kullanımı ile arttırılabilir ve cildin erken yaşlanma belirtilerine karşı bu şekilde önlem alınabilir.

Bunların dışında piyasada bulunan hyalüronik asit serumları farklı vitamin kompleksi içeriğine sahip olabilmektedir. Örnek olarak; C vitamini, Retinol, B vitamini gibi yan maddeler içerebilirler. Cildin ihtiyaçları ve yapısı göz önünde bulundurularak serum çeşidi doğru tespit edilirse cilt için çok daha faydalı ve etkili bir uygulama yapılmış olur.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir